Kwiecień 2019.

Witajcie. Musimy przyznać że ilość zgłoszeń na XIII GDT nas zaskoczyła. Musieliśmy zwiększyć ilość numerów startowych do 60 ale to i tak mało. Generalnie wypuścimy 62 załogi. Cieszymy się Gold-Dogtrekking zyskuje popularność. Postaramy się nie zawieść zawodników.

Wrzesień 2018

Witajcie GOLDziarze. Spotykamy się już w sobotę w miejscowości Czaple w gminie Pielgrzymka. Dojazd drogą 364 pomiędzy Złotoryją z Lwówkiem. Po wjechaniu do miejscowości Czaple dojeżdżamy do krzyżówki z krzyżem, skręcamy w prawo i jedziemy aż do boiska gdzie parkujemy pojazdy. https://goo.gl/maps/iWCXbL7iPpA2 Obok boiska jest „Mini ścieżka kamiennych krzyży” gdzie będzie stanowisko startowe. Lista startowa zamknęła się w ilości 49 zespołów. W tym są trzy ekipy na Sprinta, osoby na sprinta mogą przyjechać do godziny 10. Ponadto jest tylko 9 ekip na MIDa i aż 37 załóg na trasę „Mini”. Sama trasa raczej płaska, przejdziecie polami, lasami i szlakiem od drzewa do drzewa. Po odpowiednim wybraniu trasy prawie nie będzie asfaltu. Nie będzie też na trasie cieków i zbiorników wodnych. Trzeba zabezpieczyć wodę dla psiaków. Przewidywana prognoza pogody to słonecznie i około 15 stopni. Mamy nadzieję że uda się Nam zorganizować dekorację zawodników na godzinę 15. Przypominamy o zabraniu książeczek psiaków z ważnymi szczepieniami p/wściekliźnie i dobrego humoru. I ciekawe czy jakaś załoga weźmie udział w konkursie na „Jaskiniowca”? Pozdrawiamy i czekamy na Was w sobotę

 

Maj 2016

Przygotowania do zawodów idą pełną parą. Tym razem skromnie, bez fajerwerków. Tylko Wy i natura.

 

Pażdziernik 2015

Już po zawodach. Mamy nadzieje że tereny przypadły Wam do gustu. Być może wersji zimowej zawodów nie będzie bo ciężko załapać sie na śnieg ostatnio. Ale rozważamy opcję kategorii dla biegaczy. Czekajnie ma dalsze wiadomości.

 

Wrzesień 2015

Za tydzień spotykamy się na zamku Czocha. Tereny przepiękne a sam zamek malowniczy. Trasa lekka i przyjemne widoki. Będzie las i woda. Pogoda zamówiona więc się nie martwcie. 

 

Maj 2015

Już jutro spotykamy sie na zamku w Grodźcu. Pogoda zamówiona. Czekamy na start. Pamietajcie o szczepieniach p.wściekliźnie psiaków. I o wodzie dla siebie i psów. No i pogodzie ducha.

 

Garść informacji o trasie mini: całkowity dystans 13,5 km. Teren całkowicie płaski, 90% w lesie. Teraz coś o trasie długodystansowej. Całość trasy bez większych górek, nawigacyjnie nie powinno być problemów. Pierwsze 12 kilometrów na otwartym terenie. Pozostałe 12 kilometrów które jest wspólne z krótką trasą w większości po lasach. Wersja light-owa zawodów, powinno pójść szybko. Jedynym mankamentem jest brak naturalnych źródeł wody dla psów, prosimy zabezpieczyc wodę dla psiaków.

 

Kwiecień 2015

Zawodnicy startujący z psami które są na stanie schroniska lub organizacji prozwierzęcej proszeni są o podanie tej informacji w formularzu zgłoszeniowym w "danych psa".

 

Wrzesień 2014

Zawody, zawody i po zawodach. Było miło ale się skończyło. Czekamy teraz na 2015 i widzimy się pewnie jakoś w maju.

Z racji tego że miejsce startu/mety znajduje się w "polu" nie ma możliwości skorzystania z takich udogodnień jak bieżąca woda czy toaleta. Warunki iście pionierskie. Prosimy o zabezpieczenie wody dla Siebie i swoich psiaków. W miejscowości są dwa sklepy.

Jutro się spotykamy w kamieniołomach, trochę popracujecie. Pamiętajcie o książeczkach ze szczepieniami psiaków, przyborach do pisania i dobrych butach. Pogoda ducha też się przyda.

 

Garść informacji o trasie Mini na najbliższych zawodach. Trasa ok. 13 kilometrowa dla umiejących się poruszać po lasach, dla mniej obeznanych prawie 15 kilometrów. Początek trasy łatwy technicznie (trochę off-roadowo), nawigacyjnie trochę wymagający. Od czwartego kilometra łatwiej nawigacyjnie, trochę trudniej technicznie. Od 9 km już tylko z górki.

26 km. Trasa lekka i przyjemna, miejscami jak zachodnia autostrada. Początek trasy jak w trasie mini, czyli trochę przez las na azymut. Później już łatwiej. Jedynie w jeszcze w jednym miejscu trzeba się pilnować, w przeciwnym razie nadrobicie 2 km. Weźcie sobie nożyki na grzyby. Całość trasy w granicach 28 km.

Teraz o dojeździe na zawody. Dla jadących od Złotoryi, na początku miejscowości Świerzawa skręcamy w prawo. Dla jadących od Jeleniej Góry na początku miejscowości Janochów skręcamy w lewo. W Lubiechowej kierujemy się na kamieniołom zgodnie z tabliczkami

 

 

Lipiec 2014

Zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji. Tym razem odwiedzicie zagłębie Agatów, czyli gościć będziecie w

Gminie Świerzawa. Tak dla ciekawostki w tych okolicach kręcone były odcinki "Makłowicza w podróży"

Maj 2014

Już jesteśmy po zawodach. Zawodnicy zadowoleni, tak samo jak ORGI. Zawodnicy juz zapowiadają że wrócą do wąwozu Myśliborskiego na spokojniejszy spacer.

 

Kwiecień 2014

Już jutro się spotykamy. Mamy nadzieję że pogoda bardziej się nie popsuje. Nie zapomnijcie zaświadczeń o szczepieniach i długopisach. Pogoda ducha też wskazana.

 

Trasy opracowane, punkty kontrolne przygotowane, upominki dla zawodników gotowe, nagrody w realizacji, pogoda zamówiona. Czyli czekamy tylko na zawodników i dzień zawodów.

Luty 2014

Słowo się rzekło - czas zacząć procedury.

Styczeń 2014

Znamy już terminy i miejsca zawodów: 03-05-2014 Wąwóz Myśliborski oraz 13-09-2014 Lubiechowa

Październik 2013

Zakończyliśmy 2 edycję zawodów. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo. Mamy nadzieję że przygotowane i zorganizowane przez Nas zawody, przypadły wszystkim do gustu. Teraz dla zawodników nastał czas na  odpoczynek. Dla organizatorów to czas na zaplanowanie kolejnych edycji. W 2014 ponownie zaprosimy Was dwukrotnie, gdzie? Tego jeszcze nie zdradzimy. :) Tradycyjnie będzie to pogórze kaczawskie.

Wrzesień 2013

Dla uczestników do rozlosowania będzie 10 karnetów zakupowych Firmy ManMat. Każdy karnet wartości 50 zł.

Dziękujemy za pierwsze zgłoszenia na zawody.

Uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy.

Czerwiec 2013

Po licznych zapytaniach odnośnie kolejnej edycji zawodów, informujemy iż podjeliśmy kroki celem organizacji zawodów we wrześniu 2013, tj. 28-09-2013

Maj 2013

Zakończyły się zawody w Złotoryi, wyniki opublikowane tak samo jak fotki. Teraz czekamy na następną edycję, Być może jeszcze w tym roku na jesieni. Jak  sie nie uda zrealizować planu w tym roku to na 100% w przyszłym. Zwiedzimy kolejne rejony pogórza kaczawskiego

 

Dojazd.JPG